Yüz Germe


Yüz germe ameliyatı yüz ve boyun bölgesinde, yanaklarda ve göz çevresinde meydana gelen sarkmaları ve kırışıklıkları önlemek amacıyla oluşturulan bir estetik müdahaledir. Genellikle orta yaştaki bireylerde yaşlanma belirtileri ile birlikte ortaya çıkabilen bu durum, genç bireylerde genetikten dolayı ya da yüzdeki yıpranmalardan dolayı da meydana gelebilmektedir.

Yüz germe ameliyatı, bireylerin yaşlılık belirtileri ve yüzlerinde meydana gelen sarkmalar ile birlikte başvurdukları bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüz ve boyun bölgelerindeki sarkmalardan rahatsız olan bireylerin, cerrahi bir işlem gerçekleştirmek ve kendilerini daha iyi hissetmek adına uyguladıkları yöntemler, işlemi yapan uzman kişiye göre değişebilmektedir.

Yüz germe ameliyatı bireylerin cildinin daha gençleştirilmesi ve güzelleştirilmesi üzerine yapılmaktadır. Orta yaşlı kadınların olduğu kadar erkeklerinde, kendilerini daha iyi hissetmek, daha genç görünmek ve cildi ile barışmak adına yaptırdıkları yüz germe işlemi, cildin daha gergin görünmesini desteklemektedir.

Yüz germe işlemi basit bir operasyon gibi gözükse de iyice araştırılmadan uygulandığı zaman bazı problemlerin yaşanmasına neden olabilmektedir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak adına bu işlemi alanında uzman doktorlara yaptırmak gerekir. Sağlık problemi değil de daha çok keyfi bir işlem olarak görülen bu tarz işlemler, ciddi görülmeyerek araştırma yapılmadan gelişi güzel kişilere yaptırılmakta, daha sonrasında ise büyük problemlerle karşılaşılmaktadır. Böyle bir sorunla karşı karşıya kalmamak adına, alanında uzman bir doktora başvurarak cilde en uygun işleminin yapılması hem görüntü açısından hem de sağlık açısından daha iyi olacaktır.

İple Yüz Germe


İple yüz germe, yüz germe işlemleri içerisinde en yaygın olarak kullanılan yöntemdir. İşlem sırasında PDO dan yapılan özel iplerin kullanılır, yüz germe işlemi ip ile gerçekleştiği için ameliyatsız olarak uygulanmasını yaptırmak isteyen bireyler için geliştirilmiştir. Belirtilen profesyonel ip ile bireylerin yüz hatlarına göre ipin oturtulması ve göz çevresi, ağız kenarı ,kaş kenarı gibi sarkma olan bölgelerin ufak operasyonlarla gerdirilerek düzeltilmesi yüz germe işleminin aşamalarını oluşturmaktadır. Bu işlem sırasında bireyler isteklerine bağlı olarak lokal ya da genel anestezi uygulamasını doktorlarından talep edebilmektedirler. Yüz germe işlemi gerçekleştirilirken bireylerin yüzlerinde hiçbir kesik ya da bıçak izine rastlanmamaktadır.

Yüz Germe Ameliyatı Operasyon Süresi


Yüz germe işleminin süresi elbette ki tercih edilen doktora ve yüze uygulanan işlemlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama bu operasyon 2 ile 4 saat arasında uygulanmaktadır.

Whatsapp Üzerinden İletişime Geçmek için Tıklayınız.