Uyluk Germe


Bilmeyenler için uyluk; vücudumuzda kalça ile dizimizin arasında bulunan bacak bölgesine verilen isimdir. Sürekli olan kilo değişiklikleri, yaşanılan hamile durumu veya yaşlanmamız uyluk bölgemizde kırışıklığa veya sarkmaya sebep olabilir. Kilo verdiğinizde bile vücudunuzda illa ki sarkmalara sebep olacaktır. Uyluk kısmında yaşayacağınız bu sarkma siz yürürken bile birbirine değeceği için rahatsız edecektir. Bu gibi durumlarda ise daha sağlıklı, mutlu ve genç bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız eğer yaptırmanız gereken şey bir uyluk germe operasyonu olacaktır.

Uyluk Germe İşlemi Ne İçin Yapılır?


Hamilelik sonrasında oluşan veya aşırı kilo kaybının sonucunda meydana gelen sarkmalardan ötürü oluşan kötü görüntüyü yok etme amaçlı yapılan bir operasyondur. Fakat her cilt tipi için uygun değildir. Eğer ki vücudunuzda bu gibi durumlar sonucunda sadece yağlanma mevcutsa daha basit operasyonlar ile bu sorun giderilebilir. Ancak Örneğin; hamilelik sonucunda meydana gelen yağlanmaya bağlı olarak uyluk bölgesinde bir sarkma söz konusuysa evet bu germe estetiği tam size göre olan operasyondur

Uyluk Germe İşlemini Kimler Yaptırabilir?


Kilosu sabit olan kişiler, iç veya dış uyluk bölgelerinde yağlanma durumu fazla olan kişiler, doğum sonrasında uyluk bölgesinde sarkmalar meydana gelen, geçirdiği herhangi bir ameliyat sonrasında bu durumu engelleyecek rahatsızlığı olmayan kişiler, egzersizde yaparak düzgün ve sağlıklı bir yaşam biçimi seçmeye karar veren her birey uyluk germe operasyonu yaptırabilir.

Whatsapp Üzerinden İletişime Geçmek için Tıklayınız.

Uyluk Germe Nasıl Yapılır?


Bu operasyonu yaptırmanın bir amacı vardır. Kesinlikle daha estetik bir görüntüye sahip olmak için yani sadece yağ aldırmak için yapılan bir uygulama değildir. Bu uygulama sadece vücudun kendi başına oluşturduğu yağlanma durumuna karşı yapılabilecek bir operasyondur. Bir ameliyattır. Genel anestezi ile hasta uyutularak işlem yapılır.

Cerrahi Operasyon Ne Kadar Sürer?


Yaklaşık olarak iki saat süren bir operasyondur.

Uyluk Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?


Uyluk germe ameliyatında öncelikli olarak ameliyata hazırlanması için hastaya sakinleştirici yapılarak genel anesteziye hazırlanır. Hasta ameliyat için hazır olduğunda kesik açılarak operasyona başlanır. Açılan kesik içerisinden fazlalık olan yağ dokuları alınarak bu bölgede sıkılaştırma işlemi yapılır. Sıkılaştırma işlemi tamamlandıktan sonra ise açılan kesik tekrardan biçimlendirilerek dikişler ile kapatılır. Operasyon yapılacak bölgede, fazla yağ varsa liposuction yardımıyla da fazla yağlar alınarak daha hoş bir görüntü elde edilebilir. Yapılan operasyon sonucunda dikişlerin olduğu yerlerde geçici kızarıklık ve şişlikler meydana gelebilir. Geçirilen bu operasyon sonucunda ameliyat izleri kalacaktır. Ancak zaten bu bölge uyluk olduğu için hem saklamak daha kolay olacağı gibi, dikiş izi bir süre sonra da çizgi halini alacaktır. İyileşme sürecinde ise hastanın kendisine çok dikkat etmesi gerekiyor. Herhangi bir bacak zorlamasında operasyon yerinde kanama meydana da gelebilir. Sağlıklı bir sonuç elde etmek istiyorsanız da uyluk germe operasyonunu geçirdikten sonra kilonuza dikkat etmeniz ve sağlıklı beslenmeniz gerekmektedir.

Uyluk germe ameliyatı genel anestezi ile yapılır. Bu nedenle hasta, operasyon esnasında bir ağrı ya da acı hissetmez.

Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?


Üst bacak germe operasyonu sonrası hasta, 1-2 gün hastanede kalacaktır. Operasyon sonrası ağrı olmaması için ağrı kesici alınması yeterli olacaktır. Ayrıca ilk hafta, kişi ani ve aşırı hareketlerden kaçınmalıdır. Yürüme bölgesine yakın bir operasyon yapıldığı için kişi biraz bu konuda zorlanabilir. Ayrıca idrar teması olmaması konusunda maksimum özen gösterilmelidir.

Üst bacak germe ameliyatı sonrasında iyi bir dinlenme, dikişlerin açılmaması için şarttır. Uyluk germe ameliyatı öncesi ve sonrasında eğer kullanılıyorsa sigaraya ara verilmeli ve kan sulandırıcı özelliği bulunan aspirin gibi ilaçlar alınmamalıdır. Eğer devam eden bir tedaviniz varsa mutlaka doktorunuzla görüşmeli ve operasyon öncesi bilgi vermelisiniz. Ameliyat sonrasında 3 hafta korse kullanılması tavsiye edilir.

Kimle Uyluk Germe Ameliyatı Yaptırabilir?


Vücut ve cilt yapısı, tıbbi geçmişi bu operasyon için uygun olan herkes yaptırabilir.

Whatsapp Üzerinden İletişime Geçmek için Tıklayınız.