Liposuction


Vücudun bazı bölgelerinde oluşan inatçı yağların cerrahi müdahale ile alınmasına verilen genel ad olan liposuction, zayıflamak için yapılan bir uygulama değildir. Bölgesel yağlanmanın yarattığı şekil bozukluğunu gidermek amacıyla tercih edilen yağ aldırma, karın, kalça, yüz ve uyluk bölgelerinde, başka yöntemlerle erimeyen yağlar için uygulanır. Vakumlama yöntemi ile gerçekleştirilen operasyonla hastadan 4 ile 5 litre yağ çıkartımı yapılabilirken, müdahale en fazla birkaç saat sürer.

Yağ aldırma işlemini kesinlikle aşırı kilolarınızdan kurtulmanın yolu olarak düşünülmemelidir. Çünkü bu işlem sadece inatçı yağların oluştuğu bölgelerde uygulanan, tamamen estetik bozuklukları gidermeye yönelik bir işlemdir. Bölgesel yağlarını sorun haline getiren, kalp, karaciğer, böbrekler ve merkezi sinir sisteminde herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan herkes liposuction yaptırabilir.

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?


Uygulandığı bölgesel alanlar, kalça ,basen, üst ve iç karın , bel yanları, kolların iç ve dış kısımları, diz bölgeleri ayak bilekleri ve çevresi, gıdı bölgesi ve kulakların arka ve ön bölgeleridir. Liposuction operasyonu genel anestezi ile uygulanır. Yağ alımı yapılacak bölgede küçük kesikler açılarak buralardan deri altına liposuction kanülü ile girilir. Bu kanülün bir ucu vakum makinasına bağlıdır, negatif basınç sistemleri ile vakumlanan yağlar vücuttan uzaklaştırılır. Böylelikle yağ birikintilerin o bölgede oluşturduğu çirkin görüntü ortadan kaldırılmış olur. Hastanın rahatsızlık duyduğu bölgelere göre operasyon süresinde de değişiklikler gözlenir, fakat tahmini bir liposuction ameliyatı en fazla 4 saat sürer.

Ameliyat sonrasında ortaya çıkan şişmeler ve morarmalar iki hafta içinde geçmektedir. Hasta böylelikle günlük yaşamına kısa sürede dönebilmektedir. Aynı seans içinde hastanın şikayetleri tamamen ortadan kalkmış olmaktadır. Aynı bölgeye ikinci bir defa daha müdehale etmek için aradan 6 ay geçmesi gerekmektedir.

Lazer Liposuction


Bölgesel yağlardan kurtulmanın bir diğer etkili yöntemi de Lazer Liposuction uygulamasıdır. Deri altına girerek lazer yardımıyla sıvılaşan yağların emilerek vücuttan atılmasını sağlayan bu uygulama, bölgenin sıklaşması açısından ve iyileşme oranının hızlılığı bakımından etkili bir yöntemdir. Bölgesel yağlanmadan muzdarip hastalar böylelikle ideal vücutlarına kavuşmaktadır. Hastanın psikolojik durumunun ön planda tutulduğu operasyonlarda kişinin kendini daha mutlu hissetmesi amaçlanmaktadır. Yağ aldırma ameliyatları sonrasında kişinin beslenme ve sosyal yaşamında da değişiklikler yapması gerekmektedir. Aksi takdirde alınan yağlar yeniden aynı bölgelerde birikebilir.

Whatsapp Üzerinden İletişime Geçmek için Tıklayınız.

Vaser Liposuction


Lazer ve Klasik işlemden farklı bir uygulamada ses dalgaları ile gerçekleştirilen Vaser Liposuction’dur. Bu uygulamada hastanın rahatsızlık duyduğu inatçı yağlar işaretlenir. Ardından küçük oranlarla açılan deliklerinden bu yağlı alanlara özel bir sıvı verilir. Lokal anestezi içeren bu sıvı yağ hücrelerinin parçalanmasında kolaylık sağlar. Daha sonra açılan kesiklerden içeri sokulan ve ses dalgalarını yağ dokuya iletecek olan özel problarla Vaser işlemi yapılıp yağlar sıvılaştırılır.Sıvı hale gelen yağlar özel aparatlarla vücuttan çekilir. İşlem daha sonra hastaya özel hazırlanan giysi giydirilerek sona erer.

Yağ aldırma ameliyatların da daima istediğiniz sonuca ulaşmanız için bu uygulamaya kilo verme yöntemi olarak bakmamanız gerekiyor. Vücudunuzu şekillendirme amacını güden liposakşın, bir nevi vücudunuzu olabilecek en doğal ölçülere getirerek, geri kalan zayıflama sürecinize destek sağlıyor.

High Definition Liposuction Nedir?


High Definition VASER Liposculpture (VASER 2.0 LiPO) temelde teknoloji, belirli bir anlayış ve tecrübe ile başarılabilen ileri bir liposuction yöntemidir. Vücuttaki kaslara ait gölgelenmeleri, oluklanmaları ve çizgileri ortaya koyma tekniğidir. Kadın erkek herkes bu anlayış ve uygulamadan kendi vücudu nispetinde faydalanabilmekle birlikte; kilo problemi olmayıp, vücudunun belirli bölgelerinde lokalize yağlardan yakınan hastalar daha ideal adaylardır. High Definition Liposculpture vücut bölgelerindeki yağ miktarının azaltılmasının yanı sıra; derin, yüzeyel ve geçiş(ara) liposuction teknikleri kullanarak o bölgeye ait olması gereken estetik vurgu noktaları ve çizgilerin yaratılması veya var olanın artırılıp öne çıkarılması tekniğidir. Ameliyat yapılan kişinin sportif özellikleri arttıkça, hekimin yüksek estetik vurgu alanlarını (high definition) oluşturulabilmesi artmakta ve daha da ideal sonuçlara ulaşılmaktadır.

İşin teknoloji kısmında ise Vaser 2.0 Lipo System bugüne kadar geliştirilmiş dokuya en saygılı liposuction sistemidir. Ultrasonik yüksek enerjili ses dalgaları, yağ hücreleri arasındaki su balonlarını patlatarak yağların hücre hücre ayrılmasını sağlamaktadır. Bu sistemde bölgedeki sinirler, kan damarları gibi hiçbir yapı zarar görmez. Bu ameliyat sonrası çok daha az morluk, çok da az ağrı ve yüksek konfor demektir. Dokuya öylesine dosttur ki yağ hücreleri tek tek ayrılıp kolayca bir eriyik halinde alınmasına rağmen; alınan yağ hücrelerinin kendisi bile zarar görmez ve canlılıklarını korurlar. Rakipleri olan, yüksek ısı oluşturarak dokuların hasarlanmasına neden olan lazer sistemlerinin aksine alınan bu canlı yağ hücreleri yağ enjeksiyonunda kolayca kullanılabilirler.

High-Definiton Vaser Liposuction’un “Liposuction” dan Farkı Nedir?


Liposuction uzun yıllardır güvenle kullanılan çok güzel bir bölgesel zayıflama ve şekillenme yöntemidir. En sık kullanıldığı bölgeler; karın, bel, basen ve bacak bölgeleridir. Bunun yanında egzersiz ve diyete rağmen kurtulamadığınız kol, bel, basen ve erkek göğsü gibi vücut yağlarından da kurtulmanızı sağlar. Hatta günümüzde enerji bazlı cihazlar ve yüzeyel liposuction sayesinde belirli oranlarda sıkılaştırma dahi yapabilmekteyiz. Bunun yanında çekici vücut ise sadece incelmiş vücut değildir. Bizleri çekici kılan estetik vurguların da artırılması gerekir. “High definition” dan kasıt estetik vurgu noktalarının, olukların ve çizgilerin oluşturulmasıdır. Bu belli bir estetik anlayış, tecrübe ve teknolojik ile mümkün olmaktadır.

Kadın karın bölgesine önden bakıldığında çekici olan orta hatta ve iki yanlardaki oluklardır. Sırtta orta hat çöküklüğünün yanı sıra buna eşlik eden paralel, hafif çizgiler ve bele doğru belki iki gamze.. Erkek de aynı şekilde istenilen kaslı görünümü göğüste, kolda ve karında taklit edebilmek, var olan kasları belirginleştirmek. Jinekomasti sorunu olan bir erkeğin sadece sorununu çözmeyip çekici göğse sahip bir erkeğe dönüştürebilmek.

“High Definition Liposculpture”ı kadın karın bölgesi üzerinden tanımlayacak olursak; amaç karın ve sırtın yağlardan arındırılması ve belin net ortaya konulmasının yanında bu estetik çizgilerin de oluşturulmasıdır. Kişi ne kadar spor ile haşir neşir, deri elastikiyeti kuvvetli olursa başarıda o oranda artmaktadır.

Whatsapp Üzerinden İletişime Geçmek için Tıklayınız.